Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania

Gdy potrzebujemy sprzedać mieszkanie zwykle zależy nam na czasie i chcemy jak najszybciej znaleźć kupca. Jednocześnie każdy sprzedawca mieszkania chciałby uzyskać w miarę wysoką cenę za swoją nieruchomość. Aby móc korzystnie sprzedać mieszkanie trzeba stworzyć dobre ogłoszenie o sprzedaży.

Co trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do zamawiania klimatyzacji do domu?

Gdzie można ogłaszać sprzedaż mieszkania?

Obecnie największa część osób swoje mieszkania sprzedaje poprzez portale internetowe. Pewien odsetek osób decyduje się na współpracę z agencjami nieruchomości, jednak wiąże się to z koniecznością uiszczenia prowizji od sprzedaży. Oprócz tego ogłoszenia można zamieszczać w lokalnej prasie, na tablicach ogłoszeniowych na osiedlu czy w markecie. Wreszcie można próbować sprzedawać mieszkanie drogą nieoficjalną informując o tym fakcie rodzinę i znajomych. Jeśli chodzi o Internet to najlepszym miejsce będą portale dedykowane rynkowi nieruchomości. Niektóre z nich za zamieszczanie ogłoszeń pobierają opłaty a inne są zupełnie darmowe. Ich zasada działania jest jednak podobna. Mają specjalne wyszukiwarki, dzięki którym nabywcom łatwiej jest znaleźć interesujące ich mieszkanie.

Jak powinno wyglądać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Ogłoszenia mające pomóc w sprzedaży mieszkania zwykle składają się z trzech części. Są to zdjęcia mieszkania, opis i cena. Wszystkie te trzy elementy są bardzo ważne. Zacznijmy jednak od zdjęć, bo te robimy jako pierwsze. Zanim się do tego zabierzemy powinniśmy wysprzątać nasze mieszkanie i pochować niepotrzebne przedmioty. Zdjęcia wychodzą najlepiej gdy zrobimy je w świetle dziennym. Warto zrobić chociaż po jednym zdjęciu z każdego pomieszczenia. Oprócz tego można pokazać widok z balkonu albo otoczenie bloku.
Najwięcej uwagi należy poświęcić opisowi mieszkania. Wskazujemy więc lokalizację, piętro, wystawę okien, rok budowy. Należy też dokładnie określić powierzchnie i opisać, jakie pomieszczenia wchodzą w skład mieszkania. Jeśli kuchnia jest bez okna należy o tym wspomnieć. W sytuacji, gdy mieszkanie wymaga generalnego remontu również warto to zaznaczyć. Należy opisać wszystkie pozytywne strony danego mieszkania. Jeśli niedawno zostały wymienione drzwi albo instalacja elektryczna to z pewnością będzie to plus. Kupujących zainteresuje także czy do mieszkania przynależy miejsce parkingowe oraz komórka lokatorska. Można także wymienić plusy danej lokalizacji takie jak spokojna okolica czy bliskość do przystanku i szkoły.
Cena to kolejny ważny element ogłoszenia. Zanim ją ustalimy należy sprawdzić jakie ceny oferują inni sprzedawcy w podobnej lokalizacji. Dobrze gdy nasza cena jest odrobinę niższa. Zachęcający będzie także dopisek, że podlega ona niewielkiej negocjacji.