Jak przed pracami remontowymi zabezpieczyć nasze całe mieszkanie?

Zanim zaczniesz remont na dobre kupić folię zabezpieczającą przed kurzem i pyłem, taśmę malarską. Najlepiej zabezpieczyć pomieszczenie gdzie będą przeprowadzane prace. Dzięki dokładnemu zabezpieczeniu mniej czasu spędzimy na późniejszym sprzątaniu mieszkania.

1. Zabezpiecz podłogi

W czasie remontu podłoga jest najbardziej narażona na uszkodzenia. W tym wypadku zabezpiecz podłogę najlepiej tekturą budowlaną. W ten sposób zabezpieczysz podłogę przed rozlaniem farby, porysowaniem. Tektura budowlana nie jest uciążliwa w czasie pracy jak np. folia malarska. Tektura nie przesuwa nie podczas chodzenia po niej.

2. Zabezpiecz wszystkie drzwi

Najlepszym rozwiązaniem będzie wyjęcie drzwi z zawiasów i na ten czas wyniesienie ich np. do piwnicy. Jeśli nie mamy takiej możliwości możemy drzwi okleić je folią samoprzylepną. W ten sposób unikniemy uszkodzeniu drzwi.

3.Zabezpiecz okna

Tak jak w przypadku drzwi również możesz użyć foli samoprzylepnej świetnie się nada do oklejenia okien. Tutaj warto dodać, że jeśli chcemy uniknąć zbytniego ubrudzenia, to możemy zastosować malowanie przy pomocy agregatu hydrodynamicznego.

4.Zabezpiecz meble

Jeśli mieszkanie nie jest puste a meble musiały zostać w mieszkaniu również należy je zabezpieczyć przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem. W tym przypadku możemy użyć folii malarskiej  tylko użyj mocniejszej folii. Zwykła cienka folia nie będzie dobrym pomysłem w tym przypadku to tak jakbyśmy w ogóle jej nie mieli.

5.Zabezpiecz wszystkie włączniki światła oraz gniazdka

Wszystkie włączniki światła jak i gniazda możemy zdemontować lub w innym przypadku po prostu
oklej je taśmą. Oklejenie wcześniejsze pozbawi nas późniejszego czyszczenia włączników.

Taki remont z pozoru łatwa sprawa . nie sprawi nam dużego kłopotu pod warunkiem, że wcześniej zabezpieczymy mieszkanie przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem. Wystarczy zrobić odpowiednie zakupy w sklepie budowlanym i wyposażyć nas w  odpowiednie akcesoria.